Tuesday , November 19 2019
Home / czechrepublic / Deset let týral nevlastní dceru. He got the Japanese penance

Deset let týral nevlastní dceru. He got the Japanese penanceKdyž se ji tempted otčím vyhodit from the balcony of existence in Praze-Radotín, invoked a social worker and utekla ke známým. He made it to klokánku, but he had to, Hanku near her psychic and fyzicky týral words, he was forgiven for repentance. I když fyzické napadání dívenky přiznal a Hanka má z této drsné výchovy trvalé následky.

"Dnes use it too much for me, but I am saying that I have never wanted anyone else. Neither this, who smacked my nose and the middle of my wife, nor anyone who, after the surgery of a blind man, was digging into the earth. As soon as I could get out of the balcony, I caught up with her. But Zasáhnout se bála. Dodnes mám srůsty v břiše, křivý nos a umělý zub, "svěřila se Právu Hanka (26), která nyní žije in one of the former hostivické klokánku.

I surrounded myself with my friend, took me for the holidays, I got to the kitchen and there I was digging hlava nehlava

Hank

I want to budoucna hodně vydělávat a pomoci všem dětem, které na tom jsou as kdysi she. Když vyrostla, sebrala odvahu and after further action se obrátila for help to the police.

"Když smashed my nose and zub, she was eating with nemocnice in the police and nahlásila it. Nevím, they were, that they overshadowed the sociálka and settled me to klokánku, it was a plea for vyřízené, but you vyhodnotila as a shard. From the bottom, when I use my back, permanently nechápu, as I can, "přiznává Hanka.

Přitom se zpětně dozvěděla, that on modřiny and wounded seated mothers have used učitelky ve školce and ve škole. "Máma is more than tired of being raised down the stairs. The only one who gave me a hid was the lapping of the hospody, which was good, and he didn't care, but he didn't care, "řekla Hanka.

Near policie neprůkazné

Postup was v tomto případě podle policie standardní. "Přijde-li na služebnu nezletilý, police officer vyhodnotí závažnost případu, understanding OSPOD, his work employee přítomen výslechu, and a specialist specialist with kriminální servicemen, complete service, prosecutor iv tomto případě.

"With an available documentary vyplývá, that týrání se prokázat nepodařilo and vše se vrátilo k přestupkovému řízení," he added. It was used but Hanka in a safe klokánku.

"It was úplně nový pocit. I am at home with the school, I got lost in my life, took my care for the houses, I got to the kitchen and there I was digging hlava nehlava. On the other hand, it was a home in the past and further away. They were na nás hodné, no one nech nothing. Protože jsem was nejstarší, bred jsem pomáhala, přebalovala, gave me little school to school and uklízel, "vypráví Hanka.

Když dospěla a slonžila maturitu, she stayed alone for one year. "Chtěla jsem svůj příběh vyprávět, protože tohle by se žádnému dítěti nemělo dít. I could tehdy, when I turned her on the police, nevěřili. They were afraid that čtrnáctiletá puberťačka přehání. And this has happened to me as nespravedlnost. Also in my nevlastního otce bydlel dva měsíce i děda, also nevlastní, but I have a ho ráda a vídáme se. After two of my efforts, I would like to help him, I want him to protect me, that my son is attacking my son. Kroutil hlavou, as I eat there mohla so long vydržet. Teprve also, "she added sadly.

If the situation has been met, Hanka dnes, mohla by se obátit pro help on právního zástupce pro děti. "Už několik let oběti domácího násilí, if I am not older than 18 years, I have to let them replace it advokát zdarma. It would help him, despite jiné, help that the fall of the police would gather a mark for the trestné této trestné činnosti na lehkou váhu, "protects the advokátka Lucie Hrdá, zamemřující se na trestní a rodinné právo.


Source link