Wednesday , November 13 2019
Home / czechrepublic / It is possible to think that old old boards and new fire

It is possible to think that old old boards and new fireTrhem nyní hodně hýbe pád Netflixu, but původně jsem se tomuto tématu nechtěl věnovat, protože jsem nechtěl budit dojem, that se tu chvástám svými odhady. Pak jsem but he exposed to too much ohlednho toho, like se at action nyní dívá and split up jsem se jinak. And as a prevenci proti případnému čtenářovu pocitu, that is přisvojuji výjimečnou schopnost odhadovat vývoj na trhu, zdůrazňuji, that neither such nor nedisponuji. I also se se ne neou secou. Concert, and at Netflix I have to finish my case. Celý příběh but skrývá one velké poučení, which I would like to avoid is unique.

Some stories: I have a psalmon here for a year, that "I will buy them in Lublin, Netflix is ​​platí dvojnásob". At the end of 2019, se pak na trhu rozšířil názor that it was halfway down, nahoru. S první částí se podle mne dalo souhlasit, s druhou ne. Proto jsem tu více než oneou have shown that the path is hotovosti by musel být schopen dosáhnout, so that their capitalization ospravedlnil. Musel by mít obrovskou bázi clientů a hlavně by musel fungovat without velké competitive competition. What I know is that it must be given in the form of a vodka, that is a nice place to live, and that there is a barstool. Jinak není you can for a long time a high risk, the right prototype for this competition, which is the most important factor for you. On the otázek, he passes the bariéry vstupu v tomto případě skutečně existují, jsem si pak odpovídal záporně.

It has passed, however, that analysts from Velka Bank and investors at the very beginning of the economic crisis have nevěří, that they have a different name for their barstool and celkovou velikost udržitelného trhu. Then to Polovina července. From that day on, he worked hard and nyní s e začínají a multitude of analytes, which were used to neoplývají. Čímž se dostávám k té from. This is CNBC tvrdí that it is velmi drahý and on ospravedlnění prices the act would have to pay millions of new applications. By 2026, by 750 million up to 1.3 billion. Trh přitom but bad banks dosahuje velikosti pouhých 700 million uživatelů. Business by alternative means helped us to go to zákazníka, and alternative spa services, advertising.

If it's good, that the valuation of the shares of Netflix like them is not enough, I am protecting my company, rdestové, kde and a small change, and there is nothing to do with us. Úvaha, kterou presents, that, however, each one should be první věcí, above kterou budeme přemýšlet, be only one spirit at a time. Pokud například současná kapitalizace implies budoucí návratnosti kapitálu ve výši několika desítek percent a zároveň jde o odvětví, kam se lehce natlačí konkurence, at least here nehraje. How was the volume of Netflix?

On the one hand, there is a shodou okolností poukazoval that capitalization of the company is worth $ 137 billion. A tehdy by jí ospravedlnilo třeba následující volné cash flow:
001

Netflix to se then on ospravedlnění tehdejší capitalization musel to deseti let přesunout from hluboce záporných čísel na úroveň 9 billion USD pending hotovosti after investicích. Pro srovnání: tehdy posledních 12 měsíců na volném ongoing hotovosti vydělal $ 20 billion, $ 15 billion, Alphabet $ 25 billion, $ 8 billion.

As jsem changed in úvodu, určitě nemám žádné uprzedřádné analytické schopnosti, yen věřím, that old economic economy and new fire. If I can afford it, I can think that it is neprojeví yen at Netflix – I am talking here about the volume, how divas se letos go on American IPO. I am not afraid of a great deal, but I am also thinking that I am looking for investment and investment, I am not thinking about dreams and dreams. And I can, but I can tell you that I have lost my way.


Source link