Saturday , September 26 2020
Home / czechrepublic / První dojmy: Superb to bude mít příští dva roky těžké, říkají o nové Octavia ve Škodě

První dojmy: Superb to bude mít příští dva roky těžké, říkají o nové Octavia ve Škodě[ad_1]

Čtvrtá generace Škoda Octavia u rozvážně zakleká to startovních blocks. Automobilka ji kompletně představí již za dva týdny: 11 November. Bude se jednat o technicky nejpokročilejší auto v nabídce domácí automobilky. Už jsme ho řídili.

Prodejní číslaí show them how Octavia pro Mladou Boleslav nesmírně důležitá, dlouhodobě tvoří přibližně třetinu celkových prodejů and under představitelů automobilki generates the goal of polovinu příjmů. "Yes, it's a car, on my way, for the following years," říká on Octavia člen představenstva Škody pro technický vývoj Christian Strube.

Nárůst rozměrů není nikterak zásadní

Nová Octavia so much sedí on the evolution of the MQB platform, when you use it all proved bestseller, but novinek je tolik, that a fast car jen těžko mohli vydávat za facelift. Navíc se mill and sizes, Octavia má nepatrně (about the millimeter) delší rozvor and o kousek delší je and celkově. Combi and liftback budoule on the ground of 4689 millimeters, which is two centimeters below.

Zástupci Škoda themselves said that Octavia used a small stone and concurrently se na velikostně dotáhla. "V prvních generacích Octavia was the auto husband of the segments of low and high speed, the same as the low cost segment," Martin Klíma from product marketing. Pro tu dolní část mají v Boleslavi hatchback Scala.

Mezi hlavní competitors Octavie Combi is so bad on the Skoda patří kombíky models Kia Ceed, Ford Focus and Opel Astra, in the liftback version one on Hyundai i30 Fastback nebo Renault Mégane Gran Coupé. In the variant, the splits of the work and the fact that by mohla přetáhnout zákazníky pokukující after Peugeot 508 nebo Renaultu Talisman.

Klíma také přiznává that in the automobile use nechtějí příliš zvětšovat trunk. At the Octavia Combi, a liter of three liters on Celký 640, a liftback of a new 600 liters, then a pouch deset více. Škoda si so bere zpět titul největšího praktního kombíku, který ji vloni sebrala Kia Ceed SW. Zvětšení them but given především tím that obložení zavazadlového prostoru lépe copies the contours of the car body.

Mírně se změnily and "Komfortní" míry v interiéru, such as říká vedoucí produktové řady Compact František Drábek. It is known that they have a little více prostoru pro kolena, hlavu and so long. Žádný velký posun is pochopitelně není, but there is nothing but nešlo stěžovat nor ve třetí generaci ceského bestseller. Stále existují o třídu větší cars, která jsou uvnitř stísněnější.

Přesto bude Octavia honosnější

And at Škoda s Octavií oficiálně nemíří o třídu výše, design of the volume tomovna nenapovídá. Ukázat vám vzhled finálního auta zatím nemůžeme, yen designérské skici. One of them is nothing that is nejoblíbenější škodovka odhodí kontroverzní čtveřici oddělených světlometů. Čtyřoká graphics zůstane zachována v linkách denního svícení.

První skici nové Škody Octavia.

První skici nové Škody Octavia. | Photo: Škoda Auto

Auto bude poprvé vybaveno světlomety světlomety LED Matrix, which is selectively segmented, so that it is possible to buy a stable table, if it neoslňuje last final řidiče. From letošní modernizace je má and Superb. Takový Opel Astra similar řešení v nižší střední třídě nabízí již několik let and the vertical matrix matrix světlometů is an Audi car.

From Superbu on Octavia dorazí and designové prvky. Víz bude mít poprvé kapotu přesahující na blatníky a dělená zadní světla (část na blatníku, část na pátých dveřích), jejichž design připomíná Superb nebo menší Scalu. Celkové pojetí aut je je honosnější, luxusnější, writes se právě Superbu. Design má být dynamičtější, but rozhodně není provokativní. Zvyknout si bude nutné snad yen na pomernně nízkou příď.

Velkou změnou projde palubní board. Vizuálně ji ve Škodovce výrazně odlehčili a zásadním způsobem snížili and počet tlačítek a ovládací prvky přemístili na touchové display. Tvar palubky připomíná vybrání u mřížky chladiče, a small pater has made it possible for us to make it possible to create a variety of materials. Celek má dotvářet dojem vzdušnosti a působí skutečně luxusně a moderně. Novinkou je také dvouramenný volant.

Technikou překonává Superb

Celému autu also vdádne obrovský up desetipalcový displej, ovládá se přes něj i nastavení klimatizace, and this is vetetně herí manual version. Plošky upravující teplotu jsou na něm available access. Hlasitost rádia nebo třeba teplota jdou ovládat help touchingové plošky (slideru) pod obrazovkou – stand by the way.

The new palubní systém má configurovatelnou domovskou obrazovku and provides help with propojení s uživatelským účtem Škoda ID přenášet nejrůznější nastavení cars mezi různými Octaviemi. Too much for you eSIM card neustále on-line – you need to follow the route to navigace probíhá on vzdálených serverech, to bring the processor in the car, be you all výkonnější než ve Scale.

Octavii nebude chybět ani virtuální hlasová assistant, Laura, who has a responsive reaction to the pokyny as "Doveď mě do Praha!" and the like. Funkce včetně datových balíčků pro on-line připojení půjdou dokupovat by a vestavěného tour, as I am using all smart phones.

Škoda systém navrhovala s využitím tzv. clinických testů přímo se zákazníky. I was in charge of Reiner Katzwinkel's electronics for the purpose and that ovládání would be at all times. In order to display the response to touch, the menu has become more intuitive. Na slider si budeme muset zvyknout.

It is so important to know that the technique of Octavie překonává hierarchicky výše postavený Superb a vyrovná se příbuznému Golf. The car has got all of the Matrix LED Matrix LED světlomety, my mum is ergonomic (and on the floor and the floor) sedadla s certifikací německých orthopedics, automatic, automatic, and automatic, samotnou skříní …

Octavia je also vůbec první škodovkou s průhledovým head-up display, which se promítá na čelní sklo. I will dispose of them via USB-C ports, one of them will be made at the local office – Škoda myslí na Čechy, which will allow you to set up your camera.

Charakteristika adaptivních dlumičů DCC půjde také nově jemněji upravovat pomocí posuvníku na display. Na výběr bude from nejměkčího nastavení Comfort ++ up to tuhé Sport ++. Hračičkové budou ve svém živlu a ředitel se Superbem bude řadu with techto technických vychytávek access to regular management s Octavií ještě závidět. "Superb to bude mít dva roky těžké," comments technologickou převahu praktního model František Drábek.

Změny nejsou spojené Japanese is electronic. Octavia has new electric seats and boards, which are payable with promenade převodem. It was a dříve vyhrazené sportovnímu RS a v praxi sniffs počet otáček nutných k dosažení plného natočení kol. S soovým car se snadněji parking a méně točí volantem v serpentinách.

On a lonely concept podvozku se nothing neměnilo. Stejně as dříve mají verze výkonem up to 110 kilowatt včetně vzadu vlečená ramena a silnější variant víceprvek. Naladění je ale nové (příčinou je i možnost get to the standard of 19 "wheels) and aerodynamics for the special purpose of the vehicle. Podvozek je completely complete hidden.

Volant Octavie will know that I have no problems with him, and that he is suspending me. Pomocí čidel odhalí i šoférovy zdravotní problémy. V takovém případě zvládne auto samo zastavit. Nechybí pochopitelně adaptivní tempomat (new with prediktivní functions on a set of dates with navigace – I would therefore be able to help myself with the foreign language) nebo samočinné držení v jízdním pruhu, Octavia new help, and all the necessary checks, otevřít dveře.

Ve dveřích nechybí tradiční otvor, to něhož uložíte deštník and new také smetáček. Octavia má také víčko s integrovanou nálevkou pro dolévání kapaliny to ostřikovačů and otvor plnicího otvoru pro kapalinu AdBlue them supplement so as to se "tankovat" from the stator pro stones, where there is a stone. Líbily se nám and dvojité kapsy on opěradlech předních sedadel, to menší se dá schovat mobilní telefon. Jeho horní okraj přitom as hlava klokáněte kouká ven, so that I am not sorry.

Nejúspornější Octavia stories

Octavia vzniká v době nízkoemisní. Nejenže must projít velice složitou homologací s ohledem on one fluid výfukové liquids, but must splnit and závazky ohledně ohličitého production of oxidu. The volume of pomáhá výrazně zlepšená aerodynamics. Součinitel resist vzduchu klesl liftbacku from 0.26 to 0.24 and wagon from 0.31 to 0.26. It is a good jump. Škodě se gave it to především zmíněným důsledným zakrytováním celého podvozku.

I think that the seam has given us the emulsion of the liquids by 14 per cent and the poviat of the state-of-the-art emulsion of oxides uhličitého vejde up to 100 grams of CO2 per kilometer. Počítá se, that is available and flotil etalon: Octavia 2.0 TDI with a capacity of 110 kW with automatic.

Octavia Combi new concept 640 liters zavazadel, liftback 600.

Octavia Combi new concept 640 liters zavazadel, liftback 600. | Photo: Škoda Auto

What konkrétně bude v nabídce? Benzinové motory 1.0, 1.5 and 2.0 TSI are výkonovým starting from 85 to 180 kilowatt (2.0 TSI / 140 kW bude výhradně as čtyřkolka s automatu), nafťáky bude zastupovat výdy dvoulitrové TDI with a total of 85 to 147 kilowatt liquid (96 kW) and a dual plug-in hybrid. Slabší se systémovým výkonem 150 kW and silnější se 180 kW.

Hybridem (byť "mild") building and engines 1.0 TSI and 1.5 TSI are automatic – building a small battery and an electric starter generator, which helps with acceleration and allows for plachtění s vypnutým motor. Čtyřválcová jednapětka běží kvůli úspoře paliva ve speciálním Millerově cycle and častěji se má přepínat to the two regime. Dvoulitrové TDI je nově vybaveno dvojitým vstřikováním močoviny, so that se (výrazně, up to 80 percent) snížily škodlivé emise dusíku.

Je to poslední Octavie se spalovacími motory? "Můj osobní názor je, že ne," řekl aktuálně.cz člen představenstva Škody pro technický vývoj Christian Strube.

Žádný Laurin & Klement, více verzí RS

"Obyčejnou" Octavia doplní v polovině příštího roku and další deriváty. V nabídce poprvé nebude luxusní verze Laurin & Klement. S tou by Octavia until we got to the Superbu zelí zelí. Standardní výbavy ponesou známá označení Active, Ambition a Style.

Naopak size for the meeting with the RS Vera, at Škoda, he plans his sportovnější projev. Zpočátku by měla dorazit as a 180kW plug-in hybrid with a high quality of benzene, as well as a strong benzine, a smart electronic device and a diffusion method, and a nejsilnější nafťák. Ten bude k dispozici výhradně as čtyřkolka.

O povinnou čtyřkolku naopak přijde terénní verze Scout (na trhu na podzim). Poptávka after zvýšené předokolce je hlavně z trhů, no matter what car we have paid for CO2 emissions. Verze 4 × 4 však z nabídky nevypadnou. Auto bude with 15 mm zvýšený podvozek.

Úplně první bude kombi

Octavia nově bude moci mít up to 19 "wheels and v běžné verzi (dříve je mělo jen vrcholné RS).

Octavia nově bude moci mít up to 19 "wheels and v běžné verzi (dříve je mělo jen vrcholné RS). | Photo: Škoda Auto

Like driving RS nebo Scout, jejet nevíme, mohli jsme vyzkoušet dvě z tří verzí, které se na trhu objeví as první na jaře příštího rok (předběžně přelom března a dubna). The station wagon is a double-sided oil pump with a 110 kW capacity and a strong, one-unit benzine unit. Doplní je ještě 85kW diesel. Ostatní pohonná ústrojí dorazí na trh později.

Zpoždění pár týdnů bude mít and liftback. Důvod? V západní Evropě tvoří kombi drtivou většinu prodejů, v Německu připadá na verzi se splývavou zádí yen pět percent.

Spotřebami neposloužíme, krátké svezení není směrodatné. Dvoulitrový diesel but vypadá as příjemný parťák. Je kultivovaný, I have a low-key projection, and there is an automatic převodovka drží nad dvěma tisíci otáček nabídne and solid pružnoste to liquid. Benzinový motor is a simple manual in a little drnčí, as I am at a group of car companies, dynamic, but not expensive.

Prototypes kombíků navíc comfortable comfortably and just like I did with Octavie zvyklí, then good. With a technical technician, I don't care about the price of Octavia, I think the prices are right, but you have to buy them.

Podívejte se na novou Škodu Octavia v pohybu. | Video: Škoda Auto

[ad_2]
Source link