Sunday , September 27 2020
Home / czechrepublic / Svatba from 1948 and Berlin olympiáda. Režisér Ondříček is making a film about the manivel Zátopkových života | iROZHLAS

Svatba from 1948 and Berlin olympiáda. Režisér Ondříček is making a film about the manivel Zátopkových života | iROZHLAS[ad_1]

In the year 1952 vyhrál na olympiádě three zlaté medaile. Běžec Emil Zátopek se pak společně svou ženou Danou vrátili to Československ se čtyřmi zlatými kovy. Jejich příběh alsoď natáčí režisér David Ondříček, who was hlavních rolí cast by Václav Neužil and Marthu Issovou. S filmovým štábem natáčel so also svatbu sportovců in one pražské kostele.PHOTO
PrahaSdílet on Facebook


Twitter on Twitter


Sdílet on LinkedInTisknout
Kopírovat url addressZkrácená address


zavřítFrom the Kostel to Strossmayerov náměstí v Praze vycházejí hlavní hrdinové film. Svatebčané na ně pod schodištěm hází hrsti rýže and líbají them on tváře. V zelené uniformě, s odstátými uši a vyholeným čelem se until 1948 vrátil in the role of legendárního běžce Václav Neužil.


'Sólo pro Zátopka. A přišel si pro mě. 'Nejslavnější atletický pár se vzal over 70 years

Číst článek


"I imitate tady on" štrosmajeráku "" in Holešovice Uherské Hradiště, kde se jejich skutečná svatba konala, "vysvětluje scénu pro Radiožurnál Neužil. Kostel je prý pro pro vyhovující, i když jeho volba herce nejprve překvapila.

You nejtěžší sportovní výkuje má představitel Emila Zátopek iji prakticky za sebou. "Víceméně veškeré běžecké důležité scenes of the film jsme už natočili. V Brně Lužánkách jsme točili Londýn '48 and Helsinky'52, točili jsme tam marathon, 'vzpomíná Neužil.

Hod oštěpem

Olympijskou oštěpařku Danu Zátopkovou ztvární Marta Issová. Natáčení hodů oštěpem ji bavilo více než svatební slavnost.

"Když jsme točili sportovní věci, so this atmosphere on the town of Velice sedla and has reached. But dneska jsme pořád dokola vyhazovali ríži z hlava, so I am so empty, "směje se Issová v bílých šatech se závojeem. "But I am bavilo, I am saying that I love the movie soundtrack Zátopek přišel oštěp to život, and here I am, and I have parted it, which I have helped."

Václav Neužil ml., Who is sorry Emil Zátopek, v maskérně. | Photo: Martin Hrnčíř | Zdroj: Český rozhlas

I am asking you to build a house for business and leisure, I am planning to meet the needs of Dana Zátopková sportovní talent.

"When I was also Dan Zátopkové popřát k narozeninám, so much so that I nominate me for the své čestné náhradnice. It's je velký závazek. I think that the farms are ready to go to the end of the day and the house behind Bárou (Špotákovou) and our trainer Rudou Černým obcas chodit, protože se mi bude stýskat, "dodává Issová.

Originální svatebníznámení

Under the reign of David Ondříček was velmi náročné připravit stadion v brněnských Lužánkách, so that it falls by the day 40 and 50 years.

"It was a vlastně největší oříšek celého film. Jsem strašně rád that it is máme za sebou. Točili jsme tam stadion v Berlíně, Helsinkách a vlastně i v Londýně. Za několik milionónů korun jsme upravovali ploch. Jsem zvědavý, as it got to me, I podívám ve střižně, "těší se Ondříček.


'Hlavně u hodu nevypadat as zlomená lilies.' 'Issové pomáhá s rolí Dany Zátopkové and Špotáková

Číst článek


Hudbu zpracovává dvojice Beata Hlavenková, která Ondříčkovi dělala hudbu and k film Dukla 61, and Jan P. Muchow, dlouholetý Ondříčkův spolupracovník. "Občas mi něco pošlou," přiznává režisér, that část hudební produkce již slyšel.

With velký scén zbývá natočit například v Letenských sadech svatební hostinu. "Snažíme se vycházet z dobových reálií a konkrétních fotografií. Máme and pomůcky přímo from kamarádů Zátopkových, “říká Ondříček.

"Also, Martha například, which also vycházel from the kestrel, so it was in a foreign origin from 1948 from one of Dana Zátopkové's kamarádky to make her her hélé."

Filmaři plánují dotočit film v polovině prosince. Snímek wants mít režisér hotový před letní olympiádou v Tokyu, která bude příští rok v ervenci.

Martin Hrnčíř


Sdílet on Facebook


Twitter on Twitter


Sdílet on LinkedInTisknout
Kopírovat url addressZkrácená address


zavřít[ad_2]
Source link