Friday , November 22 2019
Home / latvia / Džilindžers esot paudis gatavību pamest Dailes teātra mākslinieciskā vadītāja amatu / Raksts / LSM.lv

Džilindžers esot paudis gatavību pamest Dailes teātra mākslinieciskā vadītāja amatu / Raksts / LSM.lvDailes teātra aktieri ir izteikuši neuzticību teātra mākslinieciskajam vadītājam un režisoram Dž.Dž. Džilindžeram un informējuši par to teātra direktoru Andri Vītolu. Tā teikts aktieru izplatītā paziņojumā medijiem. Vītols pastāstījis, ka Džilindžers paudis gatavību pamest mākslinieciskā vadītāja amatu.

Trešdien notikušā aktieru sapulcē vērtēts Dž.Dž.Džilindžera kā mākslinieciskā vadītāja darbs ilgākā laikā. Pēc aktieru paustā secināms, ka, viņuprāt, repertuārs nav plānots adekvāti teātra mākslinieciskajām ambīcijām un finansiālajām vajadzībām. Tāpat nav iestudētas mākslinieciski pietiekami labas izrādes.

Dailes teātra direktors Andris Vītols aģentūrai LETA teicis, ka Džilindžers pats apsver iespēju atkāpties.

Kolektīva neapmierinātību neveido kāda konkrēta pretenzija, bet gan kopīga sajūta par to, kādi pienākumi būtu mākslinieciskajam vadītājam.

Dailes teātra aktieris Juris ŽagarsEdgars Kupčs

"Nekādā gadījumā nevajadzētu interpretēt un uzskatīt par revolūciju. Tā man liekas ir normāla mākslinieciskas iestādes reactacija uz kopeg neapmierinātību uz to māksliniecisku virzienu, kādā iet Dailes teātris. Salīdzinājumam – tas ir tā kā simfoniskajā orķestrī. Varbūt ekselenti mūziķi, bet, ja orķestris kopumā nav apmierināts ar diriģentu un nav tāda kontakta ar diriģentu, kādu orķestris vēlētos, tad diemžēl orķestra direktoram jāpieņem lēmums vai nu parķraģenta Orķestri nomainīt visticamāk šajā situācijā nav iespējams. Tagad bumba ir direktora lauciņā, ”Latvijas Radio teic aktieris Juris Žagars.

KONTEKSTS:

Vai Dailes teātrī 100. sezonā iestājusies mākslinieciskā krīze – šādu jautājumu vedina Zdrowot Gan Aktierkie publiskie izteikumi par repertuāra izvēli, gan arī kritiķu bažas par to, ka teātris vairs nenodradai.

Risinājumu meklējumos conflict. Dailes teātrī iesaista arī kultūras of the minister Nauri Puntuli (Nacionālā apvienība).


Source link