Sunday , September 27 2020
Home / lithuania / Stojame į kovą su gripu: kaip natūraliomis priemonėmis stiprinti imunitetą?

Stojame į kovą su gripu: kaip natūraliomis priemonėmis stiprinti imunitetą?



[ad_1]

Prasidėjus gripo sezoni, medikai mums pataria: skiepytis, vengti masinio žmonių susibūrimo vietų, neplautomis rankomis neliesti akių, nosies, burnos, dažnai plauti rankas ir gerai vėdinti patalpas. O susirgus ragina kreiptis į gydytoi, likti namuose ir gerti daug skysčių.

Bet ar is užtenka? Visi puikiai žinome, kad tik žmogus, turintis stiprią imunina sistemą, gebės efektviai kovoti su virusais. Nuo ko pradėti stiprinti savo an immunity?

Subalansuota mityba – stipriam imunitetui

Pirmas žingsnis – sveika ir subalansuota myth, daug žalio ir gyvo maisto. Internete galime rasti daugybę straipsnių, kaip sveikai maitintis, tačiau kiekvienas individas Unikalus – kas tinka vienam, gali netikti kitam. Todėl kuo mažiau jūsų organizmas skirs energijos įsisavinant nenaudingus maisto produkus, tuo daugiau resursų jam liks apsisaugoti nuo įvairių negalavimų. Labai svarbu valgyti daug vaisių, uogų ir daržovių, kurie yra pagrindiniai vitaminų šaltiniai. Be jų yra neįmanomas naujun immuninių lolucelių atsiradimas. Todėl drąsiai galime teigti, kad visos gamtos gėrybės mus puikiai saugo nuo gripo ir kitų ligų.

Natūralios priemonės peršalus

Mūsų senoliai mokėjo negalavimus įveikti liaudiškomis priemonėmis. Bet ar mes mokame tai daryti? Ar visais atvejais iš tiesų reikia griebtis cheminių vaistų, o gal kai kuriais atvejais juos galima pakeisti natūraliomis priemonėmis?

Aukšta temperatūra numušti padeda actas, kurį santykiu 1: 5 sumaišykite su šiltu vandeniu. Į šį tirpalą pamerkite kojines iki kelių, nugręžkite ir pabūkite apsimovę kojas apie valanda. Turint aukšta temperatūrą taip pat labai padeda karšta aviečių arbata: 1 valgomąjį šaukšta džiovintų miško aviečių uogų užpilkite stikline karšto vandens, leiskite arbatai pritraukti 20 minučių. Geriame kuo šiltesna bent du kartus per dieną arba pagal poreikį.

Visiems žinoma, kad bendrai savijautai pagerinti ir temperatūrai sumažinti labai tinka liepų žiedų arbata. Reikia 10-15 gramų liepų žiedų užpilti 1 stikline verdančio vandens, palaikyti uždengus. After 20 minučių nukošti ir gerti su medumi.

Temperatūra – jūsų sąjungininkas, o ne priešas

Sirgdami gerkite kuo daugiau šiltų arbatų, ypač turinčias daug vitamino C. Skysčiai padeda atlikti organizmo valymą nuo toksinų, kurie atsiranda veikiant gripo virusui. Skatindami organisms prakaituoti, nenumuškite temperatūros žemiau kaip iki 38,5 laipsnių. Karščiavimas ne liga, bet organizmo atsakas į infektciią ar uždegimą. Jis trukdo organizme daugintis ligų sukėlėjams. Temperatūra yra jūsų sąjungininkas, o ne priešas. Lengvinkite savo būseną gausiai gerdami skysčius, dėdami ant galvos šaltus (galima actu parūgštinto vandens) compress.

Česnakas – antibiotikas iš gamtos

Naudinga nakčiai išgerti 1 valgomąjį šaukšta sutrinto česnako lygiomis dalimis sumaišymo su medumi, užgeriant šiltu virintu vandeniu. Česnakai yra natūralus gamtos dovanotas antibiotikas. Imbiero šaknies arbata puikiai sušildo, stiprina with immunity, didina darbinguma, gerai valo gleives. Todėl gripo simptomus palengvins citrinos, medaus ir imbiero arbata. Imbiero šaknį smulkiai sutarkuokite, sumaišykite su vienos išspaustos citrinos sultimis ir šaukšteliu medaus bei užpilkite karštu vandeniu. Kai pritrauks, lėtai išgerkite.

Puiki priemonė atsikosėjimui yra medaus ir svogūnų sulčių mišinys. Smulkiai supjaustykite viena svogūna, jį sumaišykite su dviem valgomais šaukštais medaus ir palaikykite per naktį. Iš svogūnų išsiskirs sultys, kurias gerkite dienos metu after arbatinį šaukštelį.

Dar viena priemonė peršalus yra putino uogos: vieną valgomąjį šaukšta šviežių putino uogų sutrinkite su tokiu pat kiekiu medaus, užpilkite 100 ml karšto vandens ir išgerkite. Tai suteiks jūsų organi galimybę sustiprinti immunity ir ir lengviau bei greičiau pasveikti.

Liaudies priemonės – irgi vartojamos atsargiai

Tačiau jokiu būdu nepamirškite, kad ir natūralias liaudiškas gydymo priemones kai kurie žmonės turi vartoti labai atsargiai. Pavyzdžiui, jeigu sergate cukriniu diabetu, būkite itin atsargūs vartodami medų. Jei kenčiate nuo virškinamojo trakto ligų, verčiau nevartokite citrinų ir česnakų. Valgyti daug svogūno negalima sergant skrandžio ir virškinamojo trakto, kepenų ir inkstų ligomis. O štai aviečių nuoviras renomenduojamas aukšta kraujospūdį turintiems ir širdies ligomis sergantiems žmonėms.

Kas iš tiesų sukuria atsparumą ligoms?

Liaudies priemonės: vaistažolės, česnakai, svogūnai, ginger, medus, citrinos, putino uogos padeda stiprinti immunita, palengvina gripo simptomus, tačiau atsparumo gripui nesukuria.

Pervargę, retai gryname ore būnantys, mankštos pertraukų metu nedarantys, sėdimąjį darbą be jokio pajudėjimo dirbantys žmonės yra mažiau atsparūs bet kokiai infekcijai. Stenkitės išvengti neigiamų emocijų – jos neigiamai veikia jūsų immunity. Labai svarbus 8 valandų poilsis naktį. Jei reguliariai neišsimiegate – jūsų imuninė sistema taip pat silpnėja.

[ad_2]
Source link