Monday , September 16 2019
Home / lithuania / Trakų ežerų „lobiai“: bottleiai ir vienkartiniai indai nestebina, bet kaip čia atsidūrė keptuvė?

Trakų ežerų „lobiai“: bottleiai ir vienkartiniai indai nestebina, bet kaip čia atsidūrė keptuvė?Povandeninis ścieulis Trakų ežeruose kenčia nuo neatsakingų poilsiautojų, lankytojų, vietos gyventojų. Rugpjūčio vakarais Galvės ežere narda narai iš "Diff Divers" klubo sako likę sukrėsti – vaizdas after vandeniu juos šokiravo.

Baisisi situacija

"Situacija Galvėje pasibaisėtina, būklė kritiška. Visa priekrantė vienoda. Blogiausia situacija iki 2-4 metrų nuo kranto, daug pavojingų atliekų – stiklai, metaliniai strypai, vielos ir kita … "- klubo uždaroje grupėje feisbuke piktinosi vienas iš grupės vadovų Dalius Garbauskas.

VIDEO: "Lobiai" Galvės ežero dugneKitas klubo vadovas Žigimantas Anužis, kalbėdamas su 15min, irgi neslėpė pasibaisėjimo. "Pakrantėse tiek butelių, tokios krūvos … Tikrai yra baisu. Atrodo, kai išneri – vienas ścieulis, o after vandenie didžiulis šiukšlynas. Lyg viską būtų patalpina after vandenie. Jeigu yra koks nors bariukas ar užeiga, this bottle is šalia daugiau. O šalia tos alėjos, kuri driekiasi palei ežero krantą Trakų center, yra baisu. Vienas mūsų klubo narys lipdamas į vandenį batus susipjaustė – tik for this panėra pamatėme, kad ten krantas akmenuotas, for bottleiai tiesiog sumesti, duženos kyšo ", – įspūdžius iš Galvės ežero pasakojo Ž.Anu

Narai yra mat net ištisas į vandenį sumestų butelių plantacijas – tiek sudužusių, tiek sveikų, stiklinių ir plasticinių. Sunku manyti, kad visi jie netyčia sukrito į ežero vandenį.

Pakrantėse tiek butelių, tokios krūvos … Tikrai yra baisu, – sakė Ž.Anužis.

Rasti galima ir keptuva

Žiūrint į "Diff Divers" klubo narių darytas nuotraukas atrodo, kad Galvės dugne vos ne visą servizą pietų stalui gali surinkti. Lėkštės, puodeliai, peiliai. Jau neminint apie vienkartinius indus (tarkim, šampano taures …), plastmasinius įrankius. Visa tai, kaip ir laikrodžiai, mobilieji telefonai, akiniai, gali tiesiog nuslysti į vandenį plaukiant valtimi, yacht, vandens dviračiu ar įbridus patikrinti, ar vanduo įšilęs.

Tačiau kaip ežero dugne atsidūrė kitos šiukšlės? "Tai šiandien keptuva radome. Kaip ji galėjo atsirasti ežere? "- ironiškai pastebėjo D. Garbauskas.

Toks pat klausimas kyla ir matant padangas, plytas, lentas su vinimis. "Ten kokie 20 narų tas šiukšles pusmetį rinktų", – įsitikinas narų klubo vadovas.

Narų, galvojančių, kad ežerų dugną būtina tvarkyti, akys pirmiausia krypsta į tuos, kurie arčiausiai – Trakų istorijos muziejų, kuriam priklauso ir Trakų pilis, ir Trakų rajono savivaldyba, kurio teritorijoje irra evės.

Nei muziejus, nei savivaldybė

Tačiau muziejaus atstovai tikina, kad jie neturi galimybių imtis tvarkyti ežero dugną, tai ir ne jų darbas.

Žigimanto Anužio / "Diff Divers" nuotr./Radiniai Galvės ežero dugne

Žigimanto Anužio / "Diff Divers" nuotr./Radiniai Galvės ežero dugne

Trakų rajono savivaldybės Aplinkosaugos ir viešosios tvarkos skyriaus specialistai pirmiausia mini talkas, organizuotas ankstesniais metais: "2018 metais buvo organizuota papildoma DAROM akcija vasarą Trakų m. Eżeruose tvarkė ežerų pakrantes ir dugnym. "

Šiemet savivaldybė pasirašė sutartį su bendrove "Vandens erdvė" dėl "Trakų miesto pakrančių makrofitinės augmenijos pašalinimo kartu išvalant pakrantėse (5-15 m atstumu nuo kranto) (maudyklusika) ir dugne

Ežerai paskutiniais metais tvarkomi tik iš savivaldybės specialiosios aplinkos apsaugos rėmimo programos lėšų.

"Ežerai paskutiniais metais tvarkomi tik iš savivaldybės specialiosios aplinkos apsaugos rėmimo programos lėšų. Ežerai priklauso Nacionalinei žemės tarnybai “, – 15min teigė Trakų rajono savivaldybės atstovai.

Pjaus žola

Tačiau kaip 15min sakė UAB „Vandens erdvė“ direktorius Valerijus Morozovas, jie pagal sutartį įsipareigojo tik nušienauti žoles ežerų pakrantėse, kur įrengtos oficialios Trakų savivaldybės maudyklės. "Pagrindiniai valymo darbus bus pakrantėse – nušienauti žola, ištraukti šaknis. Ne visur prie ežerų, tik ten, kur naudojasi žmonės, kur įrengtos maudyklės ", – teigė direktorius.

Tokie darbai buvo atlikti prieš kelerius metus, todėl tiek vietiniai trakiškiai, tiek svečiai turėjo pastebėti skirtumą, kaip maudyklės atrodė prieš maždaug penkerius metus ir kaip keitėsi po tvarkymo. V.Morozovo teigimu, nupjovus žolę ežeruose šalia kranto tokio darbo kartoti nereikia kelerius metus, tik minimaliai prižiūrėti.

Žigimanto Anužio / "Diff Divers" nuotr./Radiniai Galvės ežero dugne

Žigimanto Anužio / "Diff Divers" nuotr./Radiniai Galvės ežero dugne

Tačiau ežerų dugno ši bendrovė neįsipareigojo. Anot V. Morozovo, pagal sutartį su Trakų rajono savivaldybe jie turi sutvarkyti tik metro nuo kranto – nušienauta žolė ir surinktos visos šiukšlės, ar tai būtų bottiai, ar kažkas kito. "O giliau, toliau mes netvarkysime. Tai jau kiti darbai, povandeniniai, tokių darbų savivaldybė neprašo ir sutartyje tai nenumatyta ", – tikino bendrovės vadovas.

Tad ežerų dugno tvarkymas lieka talkoms. 15min esame rašę, kad narai imasi tvarkyti ežerus ir iš jų traukia ne mažiau įspūdingus lobius, nei savo fotoaparatais ir vaizdo kamera užfiksavo "Diff Divers" klubo atstovai. Tuomet irgi būta tiek indų, tiek kitų daiktų, kažkas ežere pametęs buvo ir prabang "Louboutin" batelį.

Narai sako prie tokios tvarkos galintys prisidėti, vis dėlto kažkas tai turėtų organizuoti – surasti transportą šiukšlėms išvežti, surinkti iškeltas ežere ir pan. Vieni narai visko padaryti negalėtų.


Source link