Thursday , November 21 2019
Home / lithuania / Vyro spardyta ir skaudinta Birutė Dambrauskaitė jau nebeverkia, tačiau pripažįsta: senatvėje vienatvė labai sunki

Vyro spardyta ir skaudinta Birutė Dambrauskaitė jau nebeverkia, tačiau pripažįsta: senatvėje vienatvė labai sunkiPaklausus, kokiomis nuotaikoms gyvena pastaruoju metu, kaip atrodo įprastinė jos diena, kai nėra suplanuotų pasirodymų, moteris ir pati pripažino, kad intensyvių concertų stadionas – praeitis.

"Apie concertus reikia jau pamiršti. Anksčiau jie būdavo kiekvien vakara. Jei mane dabar kur nors kviečia, tai tik į kokią šventę ir žinau tai du ar mėnesį prieš pasirodymą. Čia nebebūna Ekspromtu, kai ryte paskambina ir vakare dainuoji. Jokiu būdu ", – pokalbį su DELFI pradeda B. Dambrauskaitė.

Koncertus pakeičia kiti užsiėmimai

Nepaisant to, kad pasirodymų nedaug, B. Dambrauskaitė turi ir kitą veiklą. Ji padeda ruoštis jauniesiems atlikėjams ir dirba vokalo mokytoja Vilniaus Balio Dvarionio muzikos mokykloje.

"Bet yra kitas tikras darbas. Dvidešimt metų dirbu Balio Dvarionio muzikos mokykloje. Čia turiu pamokas, ruošiu estrados stiliaus, džiazo, improvizacijos vokalistus. Aišku, tai ne kasdienis darbas. Einu tik tam tikromis dienomis ir valandomis ", – pasakojo ji.

Atlikėja išdavė, kad kai nereikia skubėti į darbą, mėgsta tiesiog ramiai pagulinėti arba pasitvarkyti namuose. Tai ji daro tam, jog užklupus netikėtiems svečiams, galėtų juos priimti.

"Kai nereikia uncur eiti, mėgstu pasivolioti, pasitvarkyti namuose. Du kambariai visuomet idealiai sutvarkyti tam, jei užkluptų nelaukti svečiai, o migamojo duris visada galima uždaryti, jeigu ang ", – besijuokdama sakė ji.

B. Dambrauskaitė taip pat neslepia, kad kart per per dvi savaites į jos namus užsuka tvarkytoja, kuri skrupulingai išvalo visus namus. O ji pati tuo metu išeina į wet arba leidžia laika su dukra.


Birutė Dambrauskaitė

Birutė Dambrauskaitė

Rytus B. Dambrauskaitė dažniausiai pradeda su draugija – pas dainininkę užsuka kaimynė. Pastaroji jai parūpina reikalingų Maisto produkų, o tuomet abi valandėla paplepa.

"Devinta valanda pusryčiauju drauge su kaimyne. Ji visada nuperka man reikalingų produktų. Kadangi viena gyvenu, man taip labai patogu ir malonu pradėti dieną su žmogumi, kuris toks mielas širdžiai. Aš paruošiu pusryčius, išverdu košę ar kiaušinių, o tada geriame kavą, bendraujame ", – pasakojo atlikėja, nuoširdžiai besidžiaugdama tokia draugyste.

"Jeigu dukra laisva, tada atvažiuoja pas mane ir kartu vykstame į prekybos center. This is turiu mėgstamą knygyna, makiažo priemonių parduotuva, ir mokesčius susimoku. Pasivaikštome, papietaujame ir taip prabėga dar kokios keturios ar penkios valandos. Jei dukra dirba – o dažniausiai taip ir yra, nes turi savo kirpyklą, tai tada viena užsiimu savo reikalais ", – dėstė Birutė.

Ji sakė, kad labai mėgsta sukiotis virtuvėje, tačiau gyvenant vienai šedevrų ten kurti neapsimoka.

"Vis dėl to, kai ji laisva, pietaujame pas mane arba mieste. Aš mėgstu gaminti valgyti, bet kai viena gyvenu, labai nepatogu daryti maistą tik dviems žmonėms. Šeimos nėra, anūkas užsienyje, anūkė irgi turi savo šeimą ", – neslėpdama liūdesio sakė ji.

Mažos scenos širdžiai mielos neką mažiau

Nors concertų didelėse arenose taip pat nebeliko, ji diaugiasi, kai gali užlipti ir į majestic stage.

"Savaitgaliais įprastai pietaujame restorane" Draugai ". Tai naujas restoranas, kuriame penktadieniais ir šeštadieniais groja gyva muzika, tad jei man liūdna, kartis ten nueinu ir padainuoti", – dėstė Birutė.

Pasidomėjus ar dažnai pasirodžiusi viešumoje sulaukia aplinkinių dėmesio – būna akivaizdžiai pastebėta, o drąsesniųjų ir užkalbinta, moteris sakė, kad dėmesio sulaukia nuolat, todėl visada išeempina.


Birutė Dambrauskaitė

Birutė Dambrauskaitė

© DELFI / Tomas Vinickas

"Visi mane atpažįsta, todėl turiu pasidaryti makiažą, šukuosena, puošniau apsirengti, nes visada kas nors sustabdo, užkalbina, dalina komplimentus. Manęs nebijo užkalbinti, nes a myliu mones, man labai patinka bendrauti ir not a lot not neatstumiu ", – tikino ji.

B. Dambrauskaitė taip pat sakė, kad tie, kuriuos atlikėjos muzika lydėjo per gyvenimą, organizuodami šventinius pobūvius nepamiršta pakviesti ir jos.

"Jiems reikia būtent mano muzikos. Jie nori šokti pagal mano melodijas, o ne pagal šiuolaikina muziką ", – sakė Birutė. Ji tvirtino, kad šiuolaikinė muzika sukurta" ant vienos natos ", todėl daugiau nei valandą šito negalėtų klausytis ir pati.

"Į šventes esu kviečiama ir kaip staigmena. Žmogui, kuriam labai patinka mano muzika, artimieji suorganuoja šventę ir ten, jam nežinant, pasirodau ir aš. Išvydę mane, žmonės atsistoja ir u tai aš juos labai gerbiu, nes tikrai nelaikau savęs ypatingai išvaizdžia, bet tiek jauni, tiek pagyvenę žmonės kažkodėl vis tiek mane misli. Nei karto nebuvo taip, kad kas nors piktintųsi manimi ", – džiaugėsi moteris.


Birutė Dambrauskaitė.

Birutė Dambrauskaitė.

© DELFI / Karolina Pansevič

Atlikėja sakė, kad nepaisant to, kokios nuotaikos with this diena bebūtų, ji visuomet stengiasi išeiti į scene su šypsena, dalintis gera energija.

"Kad ir kas bebūtų mano širdyje, kad ir kokia bebūtų mano nuotaika, and visuomet šypsausi. Tai man tikra laimė. Dainavimas man ne darbas, o gyvenimas ", – tvirtino ji.

Vienatvė kur kas sunkesnė nei buvimas viešumoje

Tačiau užgesus šviesoms scenoje ir pasibaigus šou, dainininkė vėl priversta grįžti į tuščius namus.

"Man kur kas blogiau, kai lieku viena. Vienatvės nemėgstu. Bet stengiuosi užimti save įvairiausia veikla. Kad ir šiandien, uošviai atvežė savo darže augintų burokėlių, todėl ruošiu juos žiemai ", – pasakojo ji.

Nors tai ilgas ir sudėtingas procesas, bet šeimoje visi labai mėgsta burokų sriubą, todėl pačių rankomis sodintų ir užaugintų daržovių išmesti būtų gaila. Taip pat ji atskleidė, kad marinuoja ir pipirus, kuriuos dovanoja pažįstamiems, o per Naujųjų metų sutikimą dėl to sulaukia skambučių ir padėkų.

"Kai būdavo daug concertų, dirbdavau naktimis, nebuvo laiko net Pasekityti. O dabar įveikiau jau penkioliktką beautiful šiemet. Anūkė man jas parenka, tad su mielu noru skaitau. Kai liūdna, turiu tris darbus: sprendžiu kryžiažodžius, dėlioju kortas, skaitau. Dar mėgstu žiūrėti įvairias gyvenimo būdo laidas, bet čia jau tik vakare, dienos metu netinginiauju ", – tvirtino moteris.

Deja, dainininkės draugų ratas jau stipriai išretėjęs. Tie laikai, kai kartu su colleaguesomis ir draugais rengė concertus, taip pat praėjo. Darbas individualus ir didelio šurmulio, bendravimo kaip seniau nebeliko nei scenos užkulisiuose, nei klasėse.


Birutė Dambrauskaitė ir Stasys Povilaitis

Birutė Dambrauskaitė ir Stasys Povilaitis

© DELFI / Tomas Vinickas

"Dabar kiekvienas sau. Iš mūsų liko kas? Malinauskas? Jis dirba sau. Aš? Irgi sau. Visi dirbame individualiai. Susitinkame nebent kokioje nors televizijos laidoje ar concert. Tik ten sutinku tuos, kurių seniai nemačiau, o šiaip tai nebesusieiname. Lygiai taip pat atrodo ir darbas mokykloje. Mokau tik individualiai, o ne didela class i 20-30 mokinių ", – pasakojo Birutė.

Nejaučia pavydo kitiems

Tarp aukštų ir laibų jos aukso amžiaus atlikėjų Birutė vis tiek sugebėjo įstrigti į onimonių atmintį ir pelnyti me meila. Moteris sako, kad nepaisant to, kad neatitiko standartinės gražuolės įvaizdžio, įsiminė klausytojams dėl netradicinio balso tembro.

"Iš kiekvieno dainininako paima ang nors kit. Iš vienų – grožį, nors balsas ir silpnas, iš manęs paėmė this prikimusį, džiazui tinkama balsa, nors pati nesu gražuolė, marriage. Ne tokia, kokia turėtų būti dainininkė, bet žmonėms tai labai įdomu. Paskutinius penkerius metus dirbau su Radži. Tai buvo nepakartojami concert, žmonės pakildavo iš savo vietų, nes tai buvo dvi skirtingos kartos, sugebėjusios sujungti savo muziką ir surengti nedidelį šou, malonų žiūrovui ", – pasakojo Birutė

Vis dėl to, moteris neslėpė apmaudo, jog nebėra laukiama didžiosiose scenose. Nepaisant to, ji jautėsi dėkinga Radžiui už suteikta galimybę concertertuoti drauge.

"Radži dėka mano muzikinė karjera šiek tiek prasitęsė, nes šiaip jau esu nurašyta nuo didžiųjų scenų, tik nežinau kodėl. Na, tiesa sakant, suprantu, bet laukiu kvietimų. Pasirodymuose aš atiduodu visa save. Cascade concertos kaip paskutinį card. Visa gyvenima taip dainuoju. Juk ir gyvenimas toks – šiandien dainuoji, o rytojai nežinai ar būsi gyvas ", – pasakojo Birutė.


Radžis ir Birutė Dambrauskaitė

Radžis ir Birutė Dambrauskaitė

© DELFI / Tomas Vinickas

Dainininkė tvirtino, kad žmonės jaučia, kai atlikėjas atiduoda visa savo širdį, mato iš jo spinduliuojantį nuoširduma ir geruma. Jos manymu, the casual charisma spinduliuoja ir Radžis.

B. Dambrauskaitės teigimu, duetas su Radži buvo avoided patirtis, nes jų sujungti kūriniai virsdavo savotišku muzikiniu dialog ir, nors keliai išsiskyrė, vis dėl to ji džiaugiasi buvusio scenos partnerio pasiekimais.

"Mes vienas kitam nejutome jokio pavydo. Aš gaudavau daug gėlių, o jis džiaugdavosi tuo drauge su manimi. Gaila, dabar nebetenka dainuoti kartu, nes jis rengia pasirodymus arenose, bet labai tuo džiaugiuosi. Aš irgi nesėdžiu be veiklos ", – pridūrė ji.

Nedidelius pasirodymus Birutė kartis surengia ne tik todėl, kad neįsivaizduoja gyvenimo be dainavimo, bet ir dėl draugų, kuriems jos muzika patinka.

"Alkoholio negeriu, nerūkau, valgyti irgi per daug nemėgstu, todėl sėdėti prie stalo man neįdomu. Restorane, kuriame groja ilgametis mano colleague, su kuriuo dirbome trisdešimt metų, dėl savęs ir savo kompanijos mielai July į stage, atlieku tris ar keturis kūrinius. Jei reiktų, galėčiau sudainuoti ir dešimtį. Žmonės šoka, man gera ", – džiugiai pasakojo atlikėja.

Nesigaili dėl to, kad buvo atvira

B. Dambrauskaitė nesigaili pasiryžusi prabilti apie skaudžius gyvenimo įvykius. Ypač daugelį sukrėtė jos atviri pasakojimai apie tai, ang teko išgyventi jaunystės metais.

Patyčios, vyro smurtas ir nutraukti nėštumai – tai ypač jautrios temos iš jos asmeninio gyvenimo, kurio ji nutarė neslėpti nuo gerbėjų.

"Apie mane rašė biography with a knuckle. O kadangi aš esu tokia, kokia esu, tai ir sakiau: jeigu jau rašot apie mane, tai rašykite viską nuo pat vaikystės iki dabar. Tegu neslepia, kad mane ir mušė, ir daužė, ir pasidariau ne vieną abortą ", – užtikrintai rėžė ji.

Moteris tvirtino, kad dėl tokios viešos išpažinties ji nesigaili. Knygos buvo greitai iššluotos iš lentynų, tačiau vėliau her ėmė skaudinti Faktas, jog žmonės ėmė labiau domėtis jos asmeniniu gyvenimu, o ne muzika.

"Aš ir dainavau, ir vaidinau, ir turiu daug regaliaų, esu laureatė, šlagerių karalienė. Įgarsindavau miuziklus anglba kalba, kur tuo metu kas kitas negalėjo susitvarkyti, and susitvarkiau. Kitur irgi pirmiausiai išbandydavo dešimt kitų dalininkių ir tik tada pakviesdavo mane, nes jos nesusitvarkydavo su charakteringais personažais. O man pavyko ", – su tam tikra likusia nuoskauda pasakojo atlikėja.


Birutė Dambrauskaitė

Birutė Dambrauskaitė

© DELFI / Kiril Čachovskij

Įveikusi daugybę iššūkių kūryboje, Birutė stebisi tik vienu – noru kalbėti ne apie jos pasiekimus, o apie skaudulius.

"Iki tol manęs nieskas nepripažino. Vytenio Pauliukaičio dėka žengiau have done the stage. O iki tol dainavau naktiniuose klubuose, teatruose, grojau, atlikau įvairiais partijas, vaidinau, bet kodėl jie šių mano pasiekimų niekada neįvardino? Jiems būtinai reikėjo akcentuoti mano abortus. About kodėl aš juos pasidariau? Pirma, todėl, kad toks buvo mano vyras ir darbas. Reikėjo arba vaikus gimdyti, arba dainuoti. Antra, pastojus prasidėdavo baisi organizmo intoksikacija. Neišeidavau is a tualeto. Galiausiai atsidurdavau ligoninėje. Toks buvo mano organizmas ", – pasakojo ji.

Moteris atskleidė, kad buvo iš viena iš nedaugelio is meto garsių žmonių, pasiryžusių atvirai papasakoti apie nutrauktus nėštumus, tačiau savo aplinkoje matė ir daugiau tokių atvejų.

"Visos tai darė, bet tylėjo, nieam nepasakojo, o nenutylėjau, papasakojau, nes juk sakiau, jei rašau biography, tai papasakosiu viską kaip prieš Dievą. Nenužudžiau vaiko, nelaukiau, nes būdavo labai blogai ", – tvirtino dainininkė.

Visgi, nusivylimas dėl to, kad svarbesnė visuomenei pasirodė ne jos karjera, o skaudi patirtis, neapleido.

"Rūpi jiems tik tai, kas blogai, iš ko galima išsijuokti. Anuomet šitai net iki Londono nusigavo, lietuvių laikraštyje rašė, jog aš abortus darausi. Bet toks mano likimas. Dievas bent balso neatėmė ", – teigė B. Dambrauskaitė.

Per daug mylėjo, kad paliktų

Mintimis grįžusi į praeitį ir prisiminusi psichologiškai bei fiziškai prieš jej nuolat smurtavusį vyrą, Birutė sakė, kad neturi patarimo toms moterims, kurios šiuo metu taip pat išgyvena panašią situaciji. Ji mano, kad kiekvienas atvejis individualus ir pasakyti galima betą, tačiau kai reikia tai padaryti – sugeba vienetai.

"Taip, moterys tikrai kenčia. Ir aš šitą kenčiau. Gyvenome mano bute, naktį dainuodavau, diena gaminau valgyti, skalbiau ir neturėjau nei kur, nei su kuo išeiti. Gal būtų pasitaikas kas nors, kas būtų sakęs – mesk viską ir išvažiuojam, bet nebuvo nieko. Vienintelį vyrą, kaip vyrą mylėjau tik saviškį, nors pats meilus jis tikrai nebuvo. Labiau žiaurus. Bet tai buvo pirma meilė. Aš su juo nuo devintos klasės draugavau, po trijų metų susituokėme ", – skaudžiais prisiminimais dalinosi moteris.

Kodėl pati nepasirinko skyrybų, ji sako nesuprantanti, bet tvirtina, kad, matyt, tokia meilės dalia.

"Tox protas matyt buvo. Taip gavosi. O kitiems are not negatie patarti. Turiu ir dabar drauga, kuri tai kenčia, net ne nuo vyro, o nuo draugo ir pati sako, kad nieko negali, nes jis vėliau atsiprašinėja, o ji jįmili ir negali palikti. Are you ja galii pasakyti? Negaliu sakyti, kad mestų. Tai kiekvieno žmogaus nusistatymas. Labai lengva kritikuoti ar pasakyti, kaip atrodo iš šalies, bet širdis yra širdis, ji atleidžia ", – atvirai pasakojo atlikėja.

Birutė puikiai žino, kad kart smurtavęs prieš moterį vyras ateityje tikrai vėl griebsis smurto, kad ir kokiais pažadais vėliau bando išpirkti kaltą. Tačiau negali tuo įtikinti savo draugės.

"Aš jai sakau, kad jeigu pakėlė with a vienna card, pakels ir kit, bet ji pasakoja, kaip jis verkė, klaupėsi ant kelių, vadino save durniumi ir žadėjo daugiau taip nebedaryti. Ji man sako, kad jai gaila, kad ji mistli jį ir prisimena tik gerus dalykus ", – pasakojo Birutė.


Vyro spardyta ir skaudinta Birutė Dambrauskaitė jau nebeverkia, tačiau pripažįsta: senatvėje vienatvė labai sunki

© Vidas Černiauskas

Nepaisant to, kokie košmarai vykdavo uždarų jos namų durų, Birutė rūpinosi savo vyru iki paskutiniosios akimirkos. Kaip sakė ji, netektį pakelti padėjo tik tai, kad prisiminė vien blogus jo darbus.

"Aš, pavyzdžiui, kitaip galvojau. Kai mirė mano vyras, mėnesį nebuvau namuose. Iki tol aš her prižiūrėjau, kone nešiojau ant pečių, slaugiau, nes labai sirgo. Bet kai jis mirė, aš prisiminiau tik tai, kas blogo man nutiko su juo, man buvo lengviau tokiu būdu išgyventi netektį. 37-erius metus su juo pragyvenau, galima sakyti, kad visą gyvenimą ", – sakė ji.

Nuo vyro mirties prabėgo 20 metų ir dainininkė tikino dėl išgyvenimų nebeverkianti. Dabar gyvena ramų gyvenimą be šurmulio, alkoholio ir kitų dalykų, kurie seniau buvo kasdienybė.

"Niekas manęs nenervina, todėl esu rami, dainuoju, kada noriu išeinu, kada noriu grįžtu. Taip ramu, o anksčiau mane daužė, spardė, neįleisdavo net ir namus ", – pasakojo Birutė.

Ji sakė, kad vis dėl to pavydi tiems, kurie turi mylinčias antrąsias puses, kadangi senatvėje vienatvės jausmas tampa stiprus kaip niekada.

"Pavydžiu toms poroms, kurios iki pat senatvės eina susikibusios už rankų, drauge arbata geria, nes senatvėje vienatvė labai sunki. Vaikai dabar savo gyvenimus turi ", – nuoširdžiai atsiduso pokalbio pabaigoje.

Bendrojo pagalbos centro numeris – 112.

Pagalba smurt artimoje aplinkoje patyrusiems asmenims visoje Lietuvoje teikia Specializuotos pagalbos cendivai (SPC). Patyrėte fizinį, psichologinį, Seksinį, ekkonominį smurtą? Nedvejodami kreipkitės nurodytais kontaktais pagal savo gyvenamąią vietą:
regionasSpecializuotos pagalbos cendivasTelefonai, el.paštas
Vilniaus m. (Be Naujininkų, Naujosios Vilnios, Grigiškių seniūnijų)Asociacija Vilniaus moterų namai8 5 2616380
vmotnam@vmotnam.lt
Vilniaus m. Naujininkų, Naujosios Vilnios, Grigiškių seniūnijos, Vilniaus r., Divakų r., Širvintų r., Šalčininkų r., Švenčionių r.Asociacija Moterų informacijos cendivas8 650 95216
spc@lygus.lt
VilniausVyrų krizių ir informacijos centras8 662 26770
info@vyrukrizes.lt
KaunoAsociacija Kauno apskrities moterų krizių cendivas8 679 31930
kaunoaspc@kamkc.lt
KaunoKauno apskrities vyrų krizių centras8 636 81621
info@vyrukrc.lt
Kauno, Prienų, BirštonoAsociacija Kauno moterų draugija8 37 262773,
8 603 89833
kmd.asoc@gmail.com
Klaipėdos m., Neringos, Palangos m.Viešoji įstaiga Klaipėdos socialinės ir psichologinės pagalbos cendivas8 46 350099,
8 618 01464
kmn@moteriai.lt
Klaipėdos r., Kretingos r., Šilutės r., Skuodo r.Asociacija Kretingos moterų informacijos ir mokymo cendivas8 445 78024,
8 605 82331
kmimc@kretvb.lt
Šiaulių m., Šiaulių r., Akmenės r., Joniškio r., Pakruojo r., Radviliškio r.Asociacija Moterų veiklos inovacijų cendivas8 41 520239,
8 652 24232
mvic@splius.lt
Panevėžio m., Panevėžio r., Biržų r., Kupiškio r., Rokiškio r., Pasvalio r.Asociacija Lietuvos agentūros "SOS vaikai" Panevėžio skyrius8 685 65540
paramosnamai@gmail.com
Kalvarijos, MarijampolėsAsociacija Marijampolės apskrities moters veiklos cendivas8 343 59525,
8 633 55007
spc.mar@gmail.com
Šakių r., Vilkaviškio r., Kazlų Rūdos, JurbarkoAsociacija Marijampolės apskrities moterų namai8 617 23130
Moteru.namai@gmail.com
Alytaus m., Alytaus r., Varėnos r., Lazdijų r., DruskininkųAsociacija Alytaus miesto moterų krizių cendivas8 611 54342
ammkc@aktv.lt
Jonavos r., Kaišiadorių r., Elekdivėnų, Ukmergės r., Kėdainių r., Raseinių r. SavivaldybėsVšĮ Moters pagalba moteriai8 618 40044
info@moters-pagalba.lt
Telšių r., Plungės r., Rietavo, Mažeikių r.Viešoji įstaiga Telšių krizių cendivas8 68 229459
kriziucendivas@gmail.com
Visagino m., Ignalinos, r., ZarasųAsociacija Visagino šeimos krizių cendivas8 686 60657
viltisvskc@gmail.com
Utenos r., Molėtų r., Anykščių r.Asociacija Anykščių moterų užimtumo ir informacijos cendivas8 615 45464
anyksciumoterys@gmail.com
UtenosUtenos apskrities vyrų krizių centras8 622 62891
utenosvyruvkc@gmail.com
Kelmės r., Tauragės r., Šilalės r., PagėgiųTauragės moters užimtumo ir informacijos cendivas8 446 61 565
taurage@moterscendivas.w3.lt
MarijampolėsMarijampolės apskrities vyrų krizių centras8 633 55007
marvkc3@gmail.com
Patikslinta 2014 08 17, remiantis oficialia LR SADM informacija. Parengė Asociacija Kauno moterų draugija (865052858)

Griežtai draudžiama DELFI, by a stripe of information, panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimtFina nurautyt


Source link