Friday , November 15 2019
Home / slovakia / Kočnerova nahrávka je pravá, vyšetrovanie musí pokračovať – ​​Denník N

Kočnerova nahrávka je pravá, vyšetrovanie musí pokračovať – ​​Denník NTesne pred svojim droppings from polície ešte šéf tímu Gorila Lukáš Kyselica secured posudok nahrávky, which are the same with Kočner. Výsledok je maximálna mohna zhoda s hlasmi, which they gave policajti preveriť. Hovorí, that I am thinking of the deadline. Haščákovi alebo Kočnerovi, and relies on politics.

What are they willing to become police officers?

This work is full. Pred, that as they were standing police, someday worked half a year in Volkswagene, but if this is a hell of a free deposit. I think I have the wrong pre spravodlivosť.

How much have they got to Úrad buoy proti organized criminal?

Ešte from the period has met the policajt, ​​who was doing vedúceho there. Oslovil has a presumption and some psychotests followed. He showed iło about his work, bola is a change. For the time being it ako pásová výroba. Ukončíte desať spisov za mesiac, pribudne vám desať nových. Here, they put a skin on the development of any organized, but poor, and voicemail, there is a need for good. Viac vyhovuje it to me.

What are the steels of Gorila?

He came to the operative office, he gave a sedieť to the office of Marek Gajdoš, bývalým šéfom tímu. Everyone sme si vyšetrovali svoje. In Decembri 2011, he was sent to Goril's internet, Marek sms got vytlačili, they sold and they smelled about the volume, that it was a veil of breeding, that this was the work that was done by us, which we would like to write to us. After Novom there is Marek stal šéfom tímu and asi po messiac has quite called up. I somed got the starosti hlavne privatizáciu Slovenských elektrární.

After Gajdošov odhode ste sa v januári 2017 stood šéfom tímu. Gorilu ste prebrali v ase, they use neočakával some kind of bad move, and they are police officer present Gašpar stále hovoril, that they are close to the end. Lenže zavraždili Ján Kuciak, Kočner saw the pre-emptive couples to the housewife and the home-made prehliadke sa uhoho našiel zvuk Gorily. Ako ste tú informáciu prijali?

I want Marek Gajdoš to write a list, I have a goal for this, pripravil som nové úlohy pre operatívu and new plan vyšetrovania. They came across pár svedkov, who nám predsa len did not quite know about corruption. I feel sorry for new treasures, which are permanent vedas. Dohromady je živých desať trestných konaní a dvaja ľudia v súvislosti s Bratislavskou teplárenskou s obvinení.

About volume that they are Na Gorla, water-based nickel or nevedel. Bol som na koordinačnom stretnutí s tímom Kuciak v Nitre, wherever I am preberali nejaký spolčný postup vo veci nahrávky Kočner-Trnka, I am trying to refine them for an existing USB device which has been discovered.

And they realized that Gorila was eating them.

They came in sme

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Ste predplatiteľom?


Source link