Tuesday , March 31 2020
Home / slovakia / Kotleba a Harabin sa potrebujú navzájom. On horses je však iba one of them

Kotleba a Harabin sa potrebujú navzájom. On horses je však iba one of themZdroj: Glob.sk/Peter Korček

BRATISLAVA – Zatiaľ, "štandardná opozícia" signs pacts about neútočení, on the other side of the názorového spectra, it promises about a social kandidátke. Predseda SSNS Marian Kotleba with a vigor Štefan Harbin, standing on the ground VLASŤ, joining the projects to vol. Očakáva sa, that sudca Najvyššieho court I have my name. Kotlebovcom na spojení zrejme Skutočne veľmi záleží – nasvedčuje tomu aj zmena ich typickej rétoriky.

Pokiaby sa sa tieto dve good to volieb they wanted to drink, they have a little trouble. You could make one of them so that you would like to flax under one and the other názvom – you would like to see a new wife. V tom prípade by im stilo on the vstup to the parliament získať 5% hlasov. Pravdepodobnejšie je však vytvorenie koalície, as they did napríklad strany Progresívne Slovensko a SPOLU. V tom prípade by potrebovali získať minimum 7% hlasov. Táto hranica platí aj pre koalíciu bit strán, theoretical to be so mohli pribrať ešte niekoho. Dlhodobo sa is speculating about the spolupráci s bývalým bonus premium Vladimírom Mečiarom, which is built to support the Slovenská Liga.

Ruky from them dávajú preč

Kotlebovci sú kvôli svojim názorom v parlamentne prakticky uzavretou skupinou. The guests came situácie, when they are their prelates, they are full of horses from the koalačných strán, otvorene sa k spolupráci they are nikto nehlási. Dôvodom nie nielen minulosť čelných predstaviteľov strany, but they have a shortage which the standard subordinates put behind fascistice. Kotlebovci v minulosti vzdávali hold prezidentovi fašistického Slovenského štátu Jozefovi Tisovi, about holocauste hovorili ako about "Rozprávke" a kriticky sa vyjadrili aj at the address Slovenského národného povstania. Okrem toho bol iba nedávno served their messenger Milan Mazureka, and this for racism. Prišiel preto aj o mandát.

Hoci aj Harabina odborníci považujú za predstaviteľa antisystému, the declaration of "fašista" are s ním nespája. Vyhraňuje sa proti naju aj he sám. "Čo sa týka ĽSNS, I split from vedenia tejta strana I recognize the Druhej svetova vojne and výrazný podla Slovanov na víťazstve v Druhej svetova vojne, čo pán Kotleba neuznáva. I am somewhat immune to fascism, my otec pain v povstaní. I support existenciu holocaust, aka aj holocaustu Slovanov. Vystúpenie slovenského národa proti fašizm bolo without najmenších pochybnosti správné. Strana VLASŤ tiež zamita násilné riešenia and Ethnic conflicts, " uviedol Harabin v rozhovore pre Glob.sk.

Kotleba otočil

Práve tento his stop, which viackrát communicated to you, you can be a homeowner, next to the church in the last few days to die rétoriku. About citémy témach hovoria opatrnejšie. Spozorovať they give them a názorový obata, which they were led to follow up debates. "Absolútne zamitame akúkoľvek genocídu, akúkoľvek, and they are Židia, Slovania, and they are in other národy, no one smiles for somehow nevyzývali, no one smes it neschvaľovali," hovoril pred dvoma týždňami on TA3 Marian Kotleba. He added to one smoke that he recognized the second svetova war and that it was on SNP.

This is why the MEP for ĽSNS Milan Uhrík said that "A view from Europolska is not eaten immediately." Tie slová vyriekol napriek tomu volume that ĽSNS dlhodobo is collecting signatures for a referendum on vystúpení Slovenska with EÚ aj from NATO.

Zdroj: TASR / Henrich Mišovič

Zmenená retórika ich viac prujež k Harabinovi a strane VLASŤ, which is their lebeir lídrom.

Some konšpiračné weby tiež inform that Harabin s Kotlebom do koalície priberú aj Vladimíra Mečiar. He nevertheless indicated that they are coming back to politics for the Slovenská Liga. About his spolupráci s Harabinom sa hovorilo dlhodobo, to one well-worn end of spolu nešli. Ako bude at the end of the year "antisystémových" strán bude the brightest up to the end of novembra, the decembra decembra them full of connoisseur détum, then you need to list kandidačné listiny.

Mečiara nepotrebujú

Podľa politického analytika Ján Baránka Harabin a Kotleba Mečiara nepotrebujú. "I have too pocit that Kotleba to so spojenectvom s n mo mohol little problem, but it is my fool," he made an analyst. "Vystačia si peaceful and alone, so do they," hovorí Baránek.

Zdroj: Glob.sk / Peter Korček

Spojenectvo Kotlebu a Harabina by the base Baránka výrazne nepomohlo SSNS better to spojencov to the original fault. "Ich spojenectvo by dnes viac pomohlo Harabinovi. Kotlebovi would be able to help me skôr v budúcnosti, Harabin by him so neodčerpával hlasy, " tvrdí analytik. "Mohla would mediate them with such a symbiotic sympathy, tie nodes and the programs are similar to them, they were arranged in pre-identity voices," he said that he was Harabin Kotlebivi vyčítal, that he saw him noises.

Mohlo by vás zaujímať:


Source link