Tuesday , November 19 2019
Home / turkey / Tuvalette flail phone kullanmak hemoroide yol açıyor

Tuvalette flail phone kullanmak hemoroide yol açıyor21. yüzyılda hemen hemen hepimiz cep Telefonlarımıza yapışmış halde yaşıyoruz. Ve kimilerimiz bunu itiraf etmekten kaçınsa da hepimiz en az bir kez bile olsa telefonlarımızı tuvalete götürüp zamanın daha çabuk geçmesini sağlamak istemişizdir …

Ancak doktorların bu konuda ciddi bir uyarısı var: Elinize telefonunuzu alıp tuvalette çok fazla oturmak hemoroide yol açabilir!

Uzmanlar bu durumun gerekçesini de şöyle açıklıyorlar: Elimizde telefonla tuvalette oturduğumuzda kendimizi ekranda gördüklerimize kaptırıp zaman mefhumunu unutmamız ve o pozisyonda gerekenden çok uzun bireku ot ot Bu da sağlıklı değil.

İngiltere'de bir kliniğin yöneticiliğini de yapan Uzman Doctor Sarah Jarvis, hemoroidin sebepleri arasında gebelik, chronicle öksürük, yaşlılık gibi sebepler sayarken tuvalette uzun süre oturmanın da bu risk.

Dr. Jarvis kabızlığı ve kabızlıktan kaynaklanan hemoroidi önlemek için bolca lif ve sıvı tüketilmesi ve egzersiz yapılmasını tavsiye ediyor. Ancak doktorun en önemli uyarılarından biri tuvalete phone götürme ve uzun süreler about pozisyonda oturma alışkanlığından da vazgeçmek …

<! –

->


Source link