Monday , September 21 2020
Home / turkey / Xiaomi'nin Samsung'un Beşliğinden Geçirdiği Phone: Mi Note 8 PRO İncelemesi

Xiaomi'nin Samsung'un Beşliğinden Geçirdiği Phone: Mi Note 8 PRO İncelemesi[ad_1]

CepPort'un web sitesi: https://www.cepport.com.tr/

Xiaomi'nin Samsung'un Beşiğinden Geçirdiği Phone: Mi Note 8 PRO İncelemesi

Merhaba Webtekno Takipçileri. Bu videomuzda sizlerle birlikte Xiaomi’nin alt markası olan Redmi’nin, kamerasıyla kendi sınıfında iddialı bir yerde bulunan phone Note 8 Pro'ya yakından bakıyoruz.

Webcam konusuna hızlı bir giriş yapalım. Remi 8'in 64 MP çözünürlüğünde f / 1.8 diyafram açıklığına sahip bir ana kamerası bulunuyor. Sınıfının en yüksek çözünürlüğüne sahip olan bu kameranın sensörünü ise tanıdık bir isim Samsung üretiyor. ISOCELL Bright GW1 sensörü, daha iyi bir görüntü elde etmek için 4 pixels üst üste işleyip, teak bir pixel olarak sunan bir teknolojiye sahip.

Redmi Note 8 Pro’nun webcam conusund sınıfının en iyisi olmasını sağlayan ISOCELL Bright GW1, úu an için Samsung'un kendi cihazlarında görmediğimiz bir sensör. İki company nasıl anlaştı bilmiyoruz, ancak orta seviye rekabetinde Xiaomi, Redmi Note 8 Pro how much Samsung'u kendi silahı how much vurabilir.

Ana kameraya eşlik eden 8 MP çözünürlüğe sahip 120 derecelik genić açılı kamera, f / 2.2 diyafram açıklığı how many geliyor. Bu sensör, orta segmentte görmeye alıştığımız türden. Ek olarak doğaya çıkıp börtü böceği çekmeniz için 2 MP çözünürlüğünde ve f / 2.4 diyafram açıklığında, macro çekim lensine sahip üçüncü kameranız da var. Son olarak, portre moduna ve bokeh Efektine yardımcı olmak için eklenen 2 MP çözünürlüğünde ve f / 2,4 diyafram açıklığına sahip dördüncü bir kamera sensörümüzün bulunduğunu da söyleyelim.

64 MP Ultra HD modunda çekilen bir fotoğrafın boyutu 25 MB civarında olup, çözünürlüğü standart olarak 6936 x 9248 pixel şeklinde kaydediliyor. Bir başka deyişle bu çözünürlükteki bir fotoğrafı 2.44 x 3.26 meter ölçülerinde bir kağıda, kalitesi bozulmadan bastırmak mümkün. Bu arada cihazın sozz conus yüksek çözünürlüklü fotoğrafları son derece kısa süre içinde hafızaya aldığını söylemekte yarar var.

Screen ve tasarım:

Redmi 8 Pro’nun 6.53 inç boyutundaki IPS LCS screenı, 2340 x 1080 pixel çözünürlük sunuyor. bu screen, çekilen fotoğraflara yakınlaştırarak incelemek için de video, dizi film izlemek için de oyun oynamak için de oldukça yeterli düzeyde. Ayrıca screenın koruması Gorilla Glass 5 ile sağlanmış durumda.

Ekranın çerçeveleri üst, sağ ve sol taraflarda çentik ile aynı genişlikteyken, alt taraftaki çerçeve biraz daha içeriye uzanıyor. Bu çerçeve, büyük screenlı bir olduğu phone için göze batacak kadar kaba durmuyor. Ancak kutunun içinden çıkan kılıf gibi, herhangi bir silicone kılıf ile birlikte, Remi Note 8 Pro’nun screenı etrafında kalın çerçeve deneyimi yaşamanız mümkün.

Eğer iPhone gibi ark camera çıkıntısı bulunan akıllı Telefonlara karşı tepkiliyseniz, Redmi Note 8 Pro sizi sinir küpüne çevirebilir. Cihaz, 8.4 mm’lik gövdeye sahip olmasına rağmen, kılıfından bile dışarıya ark ark çıkıntısına sahip. Bu çıkıntı her ne kadar dikeye ve cihazın tam ortasında, simetrik şekilde bulunsa da ilk gördüğünüzde biraz enteresan geliyor. Çünkü harbiden çok çıkıntılı .. Camera çıkıntısında bulunan parmak izi okuyucusu ise gözde biraz fazlalık yaratabiliyor

Redmi Note 8 Pro’nun arka yüzeyi ise düz ve tek renge sahip olarak karşımıza çıkıyor. Kalite hissi amiral gemilerindeki kadar olmasa da kullanıcıya sunulmaya çalışılmış. Epey parmak izi bıraktığını belirtelim. Alt tarafta 3.5 mm’lik kulaklık girişine ve USB Type-C bağlantısına sahip olan Redmi Note 8 Pro’nun tüm fiziksel tuşları, sağ tarafında bulunuyor. Cihazın çift SIM desteği sunan tepsisine ise soldan, iğnesi yardımıyla ulaşmanız mümkün.

Redmi Note 8 Pro’da bir performance göstergesi olarak algılanabilecek kadar iyi çalışan bir parmak izi sensörü de bulunuyor. Orta seviyede olmasına rağmen parmak iziyle en hızlı açılan Telefonlardan Birisi, Redmi Note 8 Pro olabilir. Elbette firmanın bunu sağlamak için açılış anında herhangi bir animasyon göstermediğini söylemek lazım. Yine de tepkime süresi oldukça geliştirilmiş görünüyor.

Donanım ve pil:

6 gb ram ile 64 ve 128 GB hafıza seçeneklerine sahip olan Redmi Note 8 Pro'nun performans konusundaki en önemli noktası işlemci yongası. Zira alışılmışın dışında orta seviyeli bir Snapdragon model bulunmuyor. Sekiz çekirdekli, 12 nm mimariye sahip olan Helio G90T gayet yeterli düzeyde bir performance sunuyor. Bu işlemci yongasında 2.27 GHz hızında 2 tane, 1.7 GHz hızında ise 6 tane ARM-Cortex çekirdeği bulunuyor. GPU tarafında ise işler Mali-G76’ya emanet. En yeni oyunları, en yüksek grafiklerde olmasa da son derece akıcı bir şekilde oynamanız mümkün.

…..

Kanalımıza abone olmayı unutmayın ► http://goo.gl/y4AjCY

Hepsi ve daha fazlası için: http://www.webtekno.com/

[ad_2]
Source link